O Malém světě techniky U6

Zažijte jedinečnou výstavu zakomponovanou do srdce industriálního objektu VI. energetické ústředny v Dolních Vítkovicích. Odhalte tajemství technických vynálezů a projděte se po historii technického pokroku od průmyslové revoluce po současnost.

Díky interaktivitě exponátů u nás můžete vědu a techniku zažít doslova na vlastní kůži. Na svátky a významné dny máme vždy přichystány tematické doprovodné programy, které vás přenesou do zcela nového světa, prověří vaši kreativitu a vědomosti. V rámci malých doprovodných programů čeká navíc na návštěvníky celá řada pokusů a výrobků, které ještě umocní zážitek z výstavy.

Pro školy a další organizace, které chtějí interaktivní expozici navštívit se svými studenty, pořádáme prohlídky expozice s nutnou registrací (v případě zájmu o průvodce kontaktujte recepci min. 5 dnů předem). Registraci na konkrétní termíny můžete provést zde.

12 metrů výška vyhlídkové plošiny nad expozicí
1938 dokončena stavba VI. energetické ústředny
900 tun váha původních obřích dmychadel
900 m² rozloha expozice

Akce

Industriáda a znovuotevření Malého světa techniky U6

23.6. 2023

Industriáda v Dolních Vítkovicích je opět tady! 23. června vás zveme na odpoledne plné zábavy, písniček a dobrého jídla na náměstí před U6. Přijďte s námi oslavit znovuotevření...

Malý Svět Techniky U6

Kalendář akcí Detail události

Aktuality

Další aktuality