O Galerii Gong

Nová Galerie Gong byla otevřena 8. března 2022. Vznikla rozšířením uměleckého záběru Milan Dobeš Musea a je součástí vzdělávacího komplexu, který nabízí Dolní oblast Vítkovice. Jejím úkolem je seznamovat návštěvníky s výtvarným uměním nejenom standardní galerijní formou, ale hlavně prostřednictvím zábavných aktivit, které otevřou svět umění i těm, kteří k němu běžným způsobem hledají cestu těžko.

Legendy českého a světového výtvarného světa budou před návštěvníky Galerie Gong předstupovat pod jinými úhly a budou jim blíž než v ostatních galeriích. Galerie Gong jde na umění prostě jinak. Její umístění v srdci architektonické perly, Multifunkční auly Gong, přímo navádí k přístupu v umění podle zásad Education Art.

ART STORIES

Angel of Europe, autor Metod Frlic (od 20. 9.)

Autor díla v originálním znění. Slovinsky.

 

Autoportrét Oskara Kokoschky

Nová Galerie  Gong pravidelně vystavuje na předním místě přímo u vstupu jeden obraz, ke kterému návštěvníci najdou na stěně QR kód s informacemi, jaké se běžně nenajdou nikde na internetu. Půjde o skutečné příběhy s přesahem do soukromí umělců, do jejich tvorby a osudů. Prvním vystaveným je Oskar Kokoschka (Autoportrét).

Související akce

Výstava Czechoslovenia (Galerie Gong)

20.9. 2022

Czechoslovenia je výstavní projekt, který je souhrnem aktivit a výsledků téměř dvacetileté spolupráce umělců a kurátorů Jerneje Forbiciho a Marka Schovánka. V ostravské Galerii Gong...

Galerie Gong

Kalendář akcí Detail události

Aktuality

Další aktuality