O prohlídkách

Pojďte si společně s průvodcem projít areál bývalého vysokopecního závodu, kde se dozvíte vše o historii Dolních Vítkovic, výrobě surového železa, vyjedete do výšky zhruba 36 metrů, pak vás čeká výstup po schodech (90 schodů) na Bolt Tower. Tady si můžete užít 30 minut volného času a kochat se výhledy (návštěva Bolt Café není součást komentované prohlídky). V případě příznivého počasí pokračuje exkurze sestupem dolů (370 schodů), kdy nahlédnete do samotného nitra vysoké pece, na odlévací plošinu a velín – to vše v rámci komentované prohlídky Vysokopecní okruh.

Pro cizojazyčné návštěvníky jsme připravili audioprůvodce (MP3) pro Vysokopecní okruh, návštěvníci si text totožný s výkladem průvodce mohou vyslechnout v angličtině, němčině a polštině. Zapůjčení audioprůvodce je bezplatné, ale je nutné mít vlastní sluchátka s jackem, případně je možné také zakoupení (45 Kč).

Při včasné rezervaci nabízíme pro skupiny 10 a více osob možnost využít cizojazyčného průvodce. Prohlídky probíhají v angličtině, němčině, polštině a ruštině.

Průvodcovský servis Dolní Vítkovice si vyhrazuje právo na okamžitou úpravu prohlídkové trasy dle aktuálních klimatických podmínek s ohledem na zajištění maximální bezpečnosti návštěvníků.

Rezervace míst na prohlídkách i do Bolt Café je nutná. Rezervace je nutno uplatnit nejpozději 10 minut před začátkem exkurze.

Recepce Vysoké pece č.1 i začátek komentovaných prohlídek se přesunul do Gongu. Mapa ZDE.

1 Vysokopecní okruh vč. návštěvy Bolt Tower

Stominutová komentovaná prohlídka Vysoké pece č.1 o historii Vítkovic a výrobě surového železa (v polovině prohlídka 30 minutový rozchod na Bolt Tower).

100 minut
Délka prohlídky

Dospělí Zvýhodněné vstupné (1) Rodinné vstupné (2) ZTP/P (3) Školní skupiny (4)
Vysokopecní okruh
vč. návštěvy Bolt Tower
280 Kč 210 Kč 760 Kč 210 Kč 160 Kč

Vstupenky lze platit platební kartou.

2 KOX

Prohlídkový okruh KOX není přes zimu zpřístupněn.

Vydejte se s námi po stopách výroby koksu na naší nové prohlídkové trase s názvem KOX. Seznámíte se s krátkou historií těžby černého uhlí na Ostravsku, s procesem karbonizace v koksovacích pecích, nahlédnete do velína uhelné služby a pomocí rozšířené reality uvidíte fungování koksárenských baterií. Prohlídka trvá 100 minut.

100 minut
Délka prohlídky

Dospělí Zvýhodněné vstupné (1) Rodinné vstupné (2) ZTP/P (3) Školní skupiny (4)
Komentovaná prohlídka KOX 150 Kč 100 Kč 390 Kč 100 Kč 90 Kč

Vstupenky lze platit platební kartou.

3 Bolt Café

Návštěva Bolt Café s předplacenou konzumací v hodnotě 150 Kč s možností využití Bolt Tower jako vyhlídkové věže. Rezervaci provádějte online v našem rezervačním systému. V den návštěvy pak při volné kapacitě možno rezervovat pouze telefonicky na čísle +420 725 992 124 (v době od 10:00 do 18:00 hodin).

Rezervace online či telefonicky lze provést pouze pro skupiny do 6 osob. V případě skupiny nad 6 osob nás pro rezervaci kontaktujte na e–mailu gong@dolnivitkovice.cz.

Dospělí Zvýhodněné vstupné (1) Rodinné vstupné (2) ZTP/P (3) Školní skupiny (4)
Výjezd na Bolt Tower s konzumací v kavárně (5) 300 Kč 300 Kč X 300 Kč X

Vstupenky lze platit platební kartou.

4 Architektura Dolních Vítkovic

Komentovaná prohlídka o přerodu chátrajícího ocelového města v moderní vzdělávací, kulturní a společenské centrum. Během prohlídky se podíváme na původní i revitalizované části areálu Dolních Vítkovic. Ponoříme se do historie průmyslové architektury 19. století a seznámíme vás se jmény, která ovlivnila ostravskou architekturu nejen v minulosti, ale i v současnosti. Dozvíte se, co jsou brownfieldy, proč je režné zdivo vhodným materiálem ke stavbě průmyslových objektů a jak ze skladu udělat Zemědělské muzeum.

Začátek prohlídky: Galerie Gong v Multifunkční aule Gong

Rezervace nutná.

100 minut
Délka prohlídky

Dospělí Zvýhodněné vstupné (1) Rodinné vstupné (2) ZTP/P (3) Školní skupiny
Komentovaná prohlídka Architektura Dolních Vítkovic 250 Kč 180 Kč 740 Kč 180 Kč 120 Kč

Poznámky:

(1) Děti 6–15 let, studenti 15–26 let, ISIC, senioři 65+, ZTP.t.

(2) 2 dospělí a max. 3 děti do 15 let.

(3) Doprovod držitele průkazu ZTP/P vstup zdarma (max. 1 osoba) – pouze výjezd, bez konzumace.

(4) Školní exkurze (žáci do 18 let) na každých 10 dětí 1 pedagogický doprovod zdarma.

(5) – V ceně zahrnuta konzumace v kavárně v hodnotě 150 Kč.

  • Návštěvnický servis Dolní Vítkovice si vyhrazuje právo na okamžitou úpravu prohlídkové trasy dle aktuálních klimatických podmínek s ohledem
    na zajištění maximální bezpečnosti návštěvníků.
  • Vstup zdarma pro max. 3 děti do 6 let v doprovodu min. 1 platící dospělé osoby.
  • Děti do 15 let pouze s doprovodem osoby starší 18 let.
  • Poukázky Sodexo Flexi Pass nepřijímáme.
  • Poskytnuté slevy se nesčítají.
  • Ceník platný od 1. 2. 2024.