DOVýuky – On-line škola Světa Techniky

Když teď nemohou školní skupiny ani návštěvníci jezdit k nám, rozhodli jsme se jít za nimi.
Zveme k této spolupráci pedagogy ze škol – přijďte od nás vysílat pro své žáky.
Pojďme společně vytvořit zcela nový formát on-line školy Světa Techniky!
Pomozme společně rodičům dětí, kteří si s domácím vyučováním lámou hlavu.

Využijme při tom unikátní prostory našeho science – learningového centra!
Jsme zcela otevřeni jakýmkoliv dalším nápadům a aktivitám a těšíme se na spolupráci.
Kontaktujte nás na e-mailu ivana.ceskova@dolnivitkovice.cz

Za tým Světa Techniky Ivana Češková a Jakub Švrček

 

Více chytré zábavy najdete na našich sociálních sítích!

Sledujte Facebook a Instagram Světa Techniky!

RANDE S CHEMIÍ

Streamovaný přenos DOVýuky!  Když teď školáci nemohou k nám, přijdeme my za nimi!  Nenechte si ujít on-line školu Světa Techniky a přiučte se něco nového! Výukové lekce vycházejí z našich interaktivních vzdělávacích programů, které jsou sestaveny v souladu s RVP.

Oxidy; Kyseliny; Detergenty

POKUSY A AKTIVITY NA DOMA

Chytrá zábava na doma! Abychom dětem zpříjemnili karanténu, tak jsme si pro ně připravili videa s návody na zábavné a jednoduché pokusy, které zvládnou z pohodlí domova.

Nezapomínáme ani na ty nejmenší! Předškolním dětem je věnována sekce Hrátky s paní Montessori! Ukážeme vám, jakým způsobem si můžete doma vytvořit montessori pomůcky pro své nejmenší! Tyto aktivity děti nejen zabaví, ale získají také nové poznatky a rozvinou své schopnosti!

Experimentátor Honza

Fyzikální pokusy

Kreativec Adam

Míchání barev

Adam udělal v tomto videu chybu! Schválně, jestli uhodnete kde!

Lektorka Lenka 

Hrátky podle paní Montessori

Fotonávody z Instagramu Světa Techniky

DIVADLO VĚDY ON-LINE

Atraktivní demonstrační pokusy prezentované našimi lektory přímo z Divadla vědy. Nejsou určené k domácímu zkoušení, v tomto případě se jedná o ukázky zajímavých atraktivních jevů. Poukazují na vlastnosti látek formou experimentu s použitím chemikálií, které nejsou běžně dostupné. Naším cílem je jejich prostřednictvím zaujmout, vyvolat případně otázky a vést žáky ke zvídavosti.

Chvilka vědy se Světem Techniky

VÝUKOVÉ LEKCE S NAŠIMI LEKTORY

Lekce vycházejí z našich interaktivních vzdělávacích programů, které u nás děti běžně zažívají. My vám je teď přinášíme v on-line podobě se všemi potřebnými metodickými podklady a potřebným vysvětlením. Videa jsou využitelná pro příslušnou věkovou kategorii žáků, či jako inspirace pro pedagogy nebo rodiče a žáky doma.

Materiály ke stažení:

Ptačí budka – výrobní výkresy

Ptačí budka – rozkres dílů

Hurá do dílen!

Malý řemeslník

Chcete si se svými dětmi vyrobit třeba letadlo, formuli či robota? Nabízíme vám polotovary na jednotlivé výrobky, které si můžete vyrobit s dětmi doma. Naučíte je tak hravě základní dovednosti při práci s pilkou, vrtačkou a dalším dílenským nářadím.

Zakoupíte na našem e-shopu!

Všechny výrobky jsou součástí projektu Malý řemeslník, což je kurz o pěti lekcích, během nichž si děti pod vedením zkušených lektorů Světa Techniky vyrobí své vlastní dřevěné výrobky. Odměnou po každé lekci jim je vlastnoručně vyrobená hračka a na závěr kurzu Diplom Malého řemeslníka Světa techniky.

Zaujal Vás tento projekt a máte zájem realizovat jej i ve Vaší mateřské škole?

Lekce se odehrávají ve vhodných prostorách mateřských škol, kam jsou dovezeny speciálně vyrobené dětské dílenské stoly se svěrákem. Na každou z 5 lekcí (nejčastěji ve stanovený den v týdnu – tedy po dobu 5 týdnů) dojíždějí lektoři Světa techniky za dětmi přímo do školky.

Kontaktujte nás prostřednictvím e-mailu rezervace.vyuka@stcostrava.cz  nebo  na telefonu +420 720 967 230 (prosíme v pracovních dnech do 16 hodin).

Zde najdete videa, jak si výrobky sami doma zkompletovat:

Fyzikální laborky