Město, univerzity, soukromé subjekty i inovační centra se zapojí do debat i prezentací současných trendů rozvoje nadání a talentu v Ostravě. Konference s názvem Talent City 2022, jejímž cílem je podpora a rozvoj talentů hned v několika oblastech, se uskuteční 14. a 15. září 2022 v centru Ostravy. Akce bude propojením místních organizací, zahraničních hostů i prezentace města, hovořit se bude o tom, jak na podpoře talentů pracovat a jak se v rozvoji talentů zdokonaluje Ostrava samotná.

Více informací o konferenci a registrace na jednotlivé úrovně konference jsou dostupné na oficiálních stránkách města Ostravy k oblasti vzdělávání a veškeré informace jsou k nalezení také na webu www.talentova.cz (tisková zpráva v plném znění k dispozici ZDE).

„V rámci doprovodného programu konference Talent City 2022 budou lektoři Světa techniky představovat ve čtvrtek na Masarykově náměstí aktivity, které máme v našem areálu připravené pro zájemce o rozvoj nadání a talentu. Otevíráme Klub AKTANA, do kterého zveme mladé zájemce o badatelství a experimentování, nadšence, zajímající se o robotiku a programování. Chystáme i přednášky se zajímavými odborníky na nejrůznější témata, která hýbou současným světem a mohla by zajímat širokou veřejnost. Pro rodiče s dětmi jsou připravené Amoskovy klubíky nebo kurz Malý a velký řemeslník. K dispozici budou od října, zájemci se mohou hlásit už nyní na našich stránkách“, doplňuje Ivana Češková, vedoucí lektorského týmu Světa techniky.