Ve spolupráci s Moravskoslezským krajem a Svazem průmyslu a dopravy si vám dovolujeme představit zcela nový (online) formát oblíbené akce Živá knihovna studijních možností.

Letošní ročník byl poznamenaný opatřeními souvisejícími s pandemickou situací, nenechali jsme se ale odradit a akce i přesto proběhla, leč trochu netradičně – bez žáků. Se zástupci středních škol a zaměstnavateli v jejich okolí jsme vše zdokumentovali a natočili. Výsledkem je atraktivní videoprezentace, ve které jsou zodpovězeny otázky, jež žáky zajímají nejvíce. Tento rok jsme se zaměřili na profese, které se právě v tomto nelehkém období ukázaly jako klíčové a po nichž je v současnosti na trhu práce velká poptávka.

Věříme, že se video žákům stane ve volbě budoucího povolání prospěšným. Děkujeme středním školám i firmám za účast a odvahu stát před kamerou. Velké díky patří také Moravskoslezskému kraji za skvělou spolupráci. Jedna z nejvýznamnějších aktivit v oblasti kariérního poradenství – Živá knihovna studijních možností je realizována v rámci projektu OKAP, který se zaměřuje na popularizaci mj. technických a přírodovědných oborů pro žáky ZŠ.

Ve videu se můžete postupně setkat se zástupci devíti oborů (praktická sestra, ortoticko-protetický technik, záchranář, hasič, laboratorní asistent, operátor skladování, logistik, IT technik, elektrikář), pokud vás zajímají jen určité obory, můžete si je snadno přehrát i jednotlivě pomocí časové osy, kterou naleznete v popisu videa.