Další ročník sochařského festivalu Sculpture Line opět přestavuje sochy a výtvarné objekty předních domácích i mezinárodních tvůrců „pod širým nebem“. Záměrem expozice je ozvláštnit a obohatit veřejný prostor, nabídnout nový pohled na Ostravu i na samotná umělecká díla. Před Velkým Světem Techniky je k vidění dílo z oceli, které vytvořil portugalský umělec Nuno Santiago.

Umístění: před Velkým Světem Techniky, Vítkovice 3004

Autor: Nuno Santiago


O autorovi

Nuno Santiago se narodil v roce 1956 v portugalském Lisabonu. Když žil v brazilském Riu de Janeiru, studoval na Federální univerzitě výtvarných umění a později studoval na Lisabonské škole výtvarných umění v Portugalsku. Bavilo jej leptání a gravírování, většina prací pochází z těchto raných experimentů.

„O několik let později jsem šel žít do Macaa, kde jsem chvíli pracoval jako scénograf pro balet a divadelní soubor. Učil jsem také černobílou fotografii. Právě v Macau prostupovala čínská estetika mou prací a některé z těchto vlivů jsou stále přítomny. Mohl bych definovat svou práci jako geometrický abstrakcionismus, kdybych byl požádán, abych jí pojmenoval. Moje tvary jsou vždy hranaté a definované. Moje sochařská práce velmi úzce souvisí s mým malířstvím a bylo řečeno, že moje sochy jsou v zásadě obrazy ve třech rozměrech, s čím souhlasím. Moje práce je vždy bez názvu, což považuji s abstrakcionismem za nutnost. V podstatě vždy hledám rovnováhu v nevyvážených formách.“

Zdroj: SCULPTURE LINE