Aplikace Filip

ČSOB připravila pro malé i velké děti chytrou aplikaci Filip. Připraví děti na reálné situace a naučí je zacházet s penězi. S Filipem bude pochopení světa financí hračka. Aplikace je určená pro žáky od 10 do 15 let a je vhodnou pomůckou při výuce finanční gramotnosti. Aplikace je zdarma a najdete v ní plno videí a zajímavých informací.

Filipova olympiáda finanční gramotnosti

Zapojte svou školu do 1. ročníku soutěže Filipova olympiáda o nejlepší znalosti ze světa peněz!

Olympiáda je určena pro žáky 6. tříd základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Podmínkou účasti je, aby se z jedné školy přihlásilo alespoň pět žáků, kteří si stáhnou aplikaci Filip. Jejím prostřednictvím budou získávat znalosti a za splněné úkoly obdrží virtuální zlaťáky.

Přihlášky do soutěže je nutno poslat do 5. listopadu 2021 prostřednictvím formuláře, který najdete ZDE nebo e-mailem na podpora.filip@csob.cz.

Nejpozději 5. prosince 2021 bude potřeba v aplikaci Filip vyplnit závěrečný test. Podle jeho výsledků bude určeno vítězné pětičlenné družstvo v každém kraji. To postoupí do celostátního kola, které proběhne v průběhu ledna 2022 prezenčně na zajímavém místě formou zábavné znalostní soutěže. Pro vítězný tým je připraveno pět kusů iPad Air 64 GB wifi 2020.

Šetříme na dovolenou!

Přemýšleli jste nad tím jak našetřit na vysněnou dovolenou? Pomocí interaktivní rodinné hry se formou zábavy a poučení děti dozví, jak peníze do rodiny přichází a jak s nimi dobře hospodařit.

Šetříme na dovolenou, hra, která je zaměřená na finanční gramotnost probíhá ve Velkém Světě Techniky od 25.9.2021 každou sobotu od 14:00 do 18:00,  1. patro (učebna Maria).

Labyrint peněz

Naše expozice Velkého Světa Techniky jsou zpestřené o hru s finanční problematikou Labyrint peněz. I zde můžete proniknout do světa financí a zjistit, jak dobře znáte svoji měnu.