Vydejte se s námi ze Země na Měsíc! Naše mise odstartuje v sobotu 9. října v 11:00 a naposled s námi poletí i Neil Armstrong. Tedy alespoň přesná replika jeho skafandru, která nám byla propůjčena z USA. Odbornými konzultanty naší mise ze Země na Měsíc budou přední čeští odborníci na kosmonautiku – Dušan Majer, šéfredaktor webu kosmonautix.cz, a spolu s ním dva odborníci na misi Apollo, Tomáš PřibylOndřej Šamárek. Pro všechny malé i velké bude připraven také astronautský výcvik, který prověří vaši zručnost, odvahu a vědomosti. Vzhůru na Měsíc!

S Tomášem Přibylem prozkoumáme všemožné sny a scénáře, které měla mise Apollo naplnit, Ondřej Šamárek nás zasvětí do tajů skafandrů používaných pro lunární mise a s Dušanem Majerem se pobavíme o současnosti a budoucnosti kosmonautiky. Vstupenky na jednotlivé přednášky si můžete zakoupit zde.

Při zakoupení vstupenky do expozic Velkého Světa Techniky máte všechny přednášky ZDARMA.

V 15:30 začne společná diskuze hvězdné trojice Majer-Přibyl-Šamárek, na kterou se dostanete se vstupenkou na jakoukoli z předchozích přednášek. Máte dotaz ohledně vesmíru, na který neznáte odpověď? Vcucne nás černá díra? A jak to teda je s těmi konspiračními teoriemi? Přijďte se zeptat trojice předních českých odborníků! A pamatujte, žádný dotaz není moc hloupý, existuje jen hloupá odpověď.