Turnaj série Beach Pro Tour bude zahájen ve středu 25. května kvalifikačními utkáními 16 týmů v kategoriích žen a mužů. Pouze nejlepší čtyři páry se kvalifikují do hlavní soutěže, kde doplní 11 nasazených dvojic určených světovým žebříčkem, a držitele divoké karty. Ve čtvrteční a páteční skupinové části se tak mezi muži a ženami představí 16 nejlepších párů.

Světová volejbalová federace v letošním roce přišla s novým atraktivním formátem světové série Volleyball World Beach Pro Tour. Ta je tvořena turnaji v kategoriích Elite 16, Challenge a Future. J&T Banka Ostrava Beach Pro byla v předchozích třech ročnících opakovaně řazena mezinárodní federací FIVB mezi tři nejlepší beachvolejbalové akce roku a díky tomu pro letošek povýšena do top kategorie. Dolní Vítkovice tak budou hostit druhý turnaj úrovně Elite 16, která odstartovala na konci března v Mexiku a skončí 27. listopadu v australském Sydney.

Turnaj J&T Banka Ostrava Beach Pro se v Dolních Vítkovicích odehraje na dvou soutěžních kurtech. Plážoví volejbalisté budou mít k dispozici dvojici tréninkových hřišť. Kapacita tribun je 2500 míst.

Více informací najdete ZDE.