After Hours vol. 2 je tady! 

29. 11. 2023 se po zavíračce můžete těšit na drinky, občerstvení, hudbu, science show a diskusi se Sarou Polak – přední popularizátorku umělé inteligence!

Diskuse proběhne v kinosále Velkého světa techniky od 19:30, ale na drink vás zveme už v 18:30. Po skončení diskuze pokračujeme s programem až do 22:30.

Kapacita sálu je omezena, ulovte si svou vstupenku co nejdříve.

Kdo je Sara Polak?

Sara Polak je Visiting Research Fellow na Oxfordské univerzitě, vede výzkumnou skupinu CCHAOS Research na FIT ČVUT a svým výzkumem se zaměřuje na digitalizaci kulturního dědictví a simulace společenské komplexity/civilizační dynamiky. Je původem archeoložka a evoluční antropoložka, kariéru strávila v technologickém sektoru v UK a USA. Především ji zajímá propojení humanitních věd a moderních technologií jako je AI. Věří, že jen skrz vzdělání a interdisciplinární přístup může lidstvo naplnit svůj potenciál a jednoho dne přežít, např. na Marsu. Miluje velké psy, pečenou kachnu s červeným zelím a karlovarským knedlíkem, Cimrmana, historická trivia a Monty Python.

O čem bude mluvit?

Archeologie a AI – jak nám minulost může pomoci s pochopením současnosti a rozlousknutím budoucnosti

Archeologie a umělá inteligence spolu přirozeně souvisí, i když to tak na první pohled možná nevypadá. Lidstvo sebe samo zkoumá už tisíce let a stále si klade stejné otázky. Od Platona až po moderní vědu si lámeme hlavu s tím, proč stále opakujeme stejné historické chyby, jak se tvoří společenství a civilizace, nebo jak mít udržitelnou společnost z hlediska přežití v evolučním chaosu. Staré metody výzkumu už však nejsou optimální. Díky moderním technologiím můžeme nahlédnout pod pokličku lidského chování a konečně si z historie vzít ponaučení. Jaké technologie se k tomu dají použít a jak? Proč je tak důležité plošné vzdělání společnosti a interdisciplinarita? A může si i skladník ve šroubárně přečíst i Vergilia v originále?

Co vás ještě čeká?

Před i po přednášce se můžete těšit na skvělé občerstvení a pití všeho druhu, hudbu a poté, co budete nasyceni informacemi i občerstvením, si můžete užít doprovodný program v našich expozicích.

Těšíme se na vás!