Science – learningové centrum je mezinárodně používané označení interaktivních expozic a přilehlého zázemí, kde probíhají vědu popularizující aktivity.

Ve Světě Techniky připravuje a následně realizuje na 50 různých vzdělávacích programů kvalifikovaný tým lektorů. Jsou určeny dětem od mateřských škol až po středoškoláky.

Vzdělávací aktivity pro ostravské školáky, které probíhají ve Světě Techniky finančně podporuje Statutární město Ostrava.

Díky nápaditému lektorskému týmu se zde rodí netradiční nápady vzdělávacích aktivit. Jedním z nich je také aktivita „Malý řemeslník“, která láká děti z mateřských škol k práci s dílenským nářadím a vede je ke tvorbě vlastních dřevěných hraček. I tuto aktivitu město Ostrava podporuje a získalo prostředky, aby ostravští předškoláci ze zapojených MŠ mohli být účastnit bezplatně. Svět Techniky však nabízí vzdělávací programy pro všechny věkové kategorie a tak si každé dítě přijde na své. Na výběr je až 50 výukových programů a je možné si je objednat na www.skola.stcostrava.cz

Ve Světě Techniky probíhají také odpolední a víkendové aktivity. Program pro rodiče s dětmi probíhá v dílnách, přírodovědných laboratořích nebo v divadle vědy. Jedním ze zásadních úkolů Světa Techniky je podporovat společné rodinné aktivity a trávit volný čas smysluplným způsobem. K těmto účelům slouží expozice pro nejmenší – Dětský svět. Skvěle vybavená je také Montessori hernička nebo Amoskův klubík, kde se scházívají rodiče s dětmi od 2 do 6 let.

A co o prázdninách, když se školy zavřou? „Nezahálíme ani v těchto dnech bez vyučování.  Na každé máme připravené příměstské táborové aktivity. Na léto chystáme ale turnusy tábora pobytového. Snažíme se využít jedinečného přírodního prostředí na kraji Ostravy – Landek Parku. Vybudovali jsme zde stany s dřevěnou podsadou, kde proběhnou zábavné Science Campy“, zve ředitel Světa techniky Jakub Švrček.