Zpět

Den otevřených dveří ve Vítkovicích

 

Dne 1. 5. se v Dolních Vítkovicích a vítkovických provozech uskuteční tradiční Den otevřených dveří. Pokud tedy ještě nemáte plán, jak zábavně a originálně strávit 1. máj, neváhejte a přijďte! Program akce je velmi pestrý, na své si přijdou návštěvníci všech věkových kategorií, rodiny i jednotlivci.
 
V tento den jsme zde jen pro Vás!
 
Těšit se můžete například na kapelu Mirai, která zahraje od 14 hodin v amfiteátru před budovou Velkého světa techniky, na promítání filmu Cesta do pravěku v našem obřím kině – v 11 a v 16 hodin, milovníky výšek potěší návštěva Bolt Tower, ze kterého budete moct pouze v tento den vypustit balonky štěstí s vlastním vzkazem. Pokud Vám připadá, že i na Bolt Tower jste stále příliš nohama na zemi, máme pro Vás skvělou novinku letošní sezony – od května bude nově v Dolních Vítkovicích létat vyhlídkový vrtulník! Pokud se chcete proletět už 1. května, zakupte si voucher na našem eShopu a předem zamluvte termín. Příznivce vojenské válečné historie zaujme nová výstava Vítkovická ocel pro obranu republiky, která je k vidění jako součást Uhelného okruhu – v tento den bude pro návštěvníky otevřena zdarma.
Podrobný program Dne otevřených dveří se dočtete níže, těšíme se na Vás! 
 
Den otevřených dveří v areálu Dolních Vítkovic
 
Program v areálu Dolních Vítkovic potrvá od 8:00 do 18:00. 
 
Areál
 
Vystoupení kapely Mirai – díky spolupráci Dolních Vítkovic a firmy Brose zahraje populární kapela Mirai pro všechny návštěvníky zdarma ve 14:00 v amfiteátru Velkého světa techniky. 
Vyhlídkové lety vrtulníkem – rozhlédněte se po Dolních Vítkovicích zcela netradičně, proleťte se nad nimi vyhlídkovým vrtulníkem! Pro rezervování termínu předem zakupujte voucher na www.eshop.dolnivitkovice.cz a objednejte přesný termín na uvedených kontaktech.
Retro vlak ČD – Na Den otevřených dveří dorazí speciální Retro vlak z Prahy. Pro všechny fanoušky retro vlaků bude k vidění v 10:05 a v 17:55 na nádraží Ostrava – Střed. Během dne pak bude vlak odstaven na Hlavním nádraží.
MIG 21 – naše známá stíhačka Mig 21 jež každý den střeží areál Dolních Vítkovic dostala nový kabát! V rámci Dne otevřených dveří slavnostně doladíme její poslední barvy.
Jídlo a pití - V celém areálu budete mít možnost zakoupit bohaté občerstvení.
 
Gong
 
Kinopremiéra filmu Cesty Josefa Pleskota proběhne ve Velkém sále Gongu 
Ostravský informační servis – připravil pro všechny návštěvníky velkoformátové puzzle a další zábavné aktivity. Zároveň se zde můžete dozvědět více o zbrusu novém projektu Dolních Vítkovic a Ostravského informačního servisu DVĚ VĚŽE.
 
Bolt Tower
 
Zdarma Uhelný okruh, včetně laserové střelnice a nové výstavy Vítkovická ocel pro obranu republiky
Vypouštění balonků štěstí s Vaším vzkazem přímo z vrcholu Bolt Tower
Vysokopecní okruh, Malý okruh
 
Velký svět techniky
 
4 fantastické expozice – Dětský svět, Svět vědy a objevů, Svět civilizace, Svět přírody
3D virtuální realita s Vysokou školou báňskou
Moje Pony - prezentace oblíbených dřevěných stavebnic
Fotostěna – nechte si ze Dne otevřených dveří vytvořit foto vzpomínku a odneste si ji s sebou domů, fotit Vás bude profesionální fotograf
Kino Světa techniky - promítání legendárního filmu Karla Zemana Cesta do Pravěku, v 11 a v 16 hodin. V tento den se promítá pouze 2D Cesta do pravěku, 3D dokumenty budou promítány zase až následující den. Možnost zakoupení samostatné vstupenky do kina za 60 Kč.
Zahrada – navštivte naši originální střešní zahradu a zeptejte se odborníka, jak přesadit zahradní květiny nebo se jen pokochejte krásným výhledem

Prostor dočasných výstav – při příležitosti DOD pro návštěvníky ZDARMA

 
Malý svět techniky U6
 
Prvomájová maňásková pohádka pro nejmenší v prostoru expozice před ponorkou
Odpočinková místnost pro všechny unavené nožky (učebna C)
Bonusová Světománie – Antarktida „země tučňáků“ (učebna B) – oblíbený programový seriál o rozličnosti světových kontinentů je při příležitosti Dne otevřených dveří rozšířen o Antarktidu. Přijďte a dozvíte se víc…
Historické okénko DOV (učebna A)
 
Venkovní prostory před U6
 
Science show profesor Křemík má konečně možnost předvést obrovskou show bez omezení vnitřními prostory svého domovského Divadla vědy, to bude stát rozhodně za to!
Výroba větrníků – jste manuálně zruční? Myslíte, že ne? Naši animátoři Vás přesvědčí o opaku. Vyrobte si s námi krásný větrník.
Aktivity s Čokoládovou tretrou – jedna z nejoblíbenějších běžeckých soutěží pro děti od 0 do 11 let z řad široké veřejnosti. Má kořeny v Ostravě, ale Již pět let se koná v dalších 18 městech České republiky. I na našem Dni otevřených dveří bude mít své stanoviště s aktivitami.
Vítkovická střední odborná škola předvede, jak fungují a co všechno umí vozítka na solární pohon
Laser run – víte, co je to laser run? Přijde Vám samotné běhání trochu fádní? A co takhle běhání s laserovou pistolí? Že Vám to připomíná biatlon….?
 
Hlubina/Provoz Hlubina
 
10:00 - 14:00, Compress Hall: Fajna Dílna - májové řemeslné dílny pro veřejnost (mávátka, větrníky a dřevěné přívěsky)... Zrob si sám!
13:00 - 17:00, venku před Cineportem: LGTB První máj! - rovnoprávná líbačka pod kvetoucí třešní, infostánek, dokumenty o duhových rodinách v kině Cineport
14:00, Compress Hall: komentovaná prohlídka Provozu Hlubina "Dva roky na dole"
16:00 - 19:00, venku před Cineportem: Májová grilovačka Provozu Hlubina (mohou si donést i svoje)
19:00 - 22.00, kavárna Maryčka: vernisáž výstavy obrazů Samuely Bartošové + afterparty s koncertem
Industriální safari – obří loutky z dílny studentů DAMU a jejich učitele pravého japonského loutkaře Noriho Sawy a Hzy Bažanta představené poprvé 22. 4. v rámci akce Monstra v Hlubině
 
Landek Park 
 
projížďka důlním vláčkem, expozice báňského záchranářství nebo piknik v krásné přírodě? To vše nabízí areál Landek Park v Petřkovicích.  Neváhejte a vyčistěte si hlavu v prostředí národní přírodní památky. Najíst se můžete například v Harendě u Barborky nebo stylovém BistrOpen.
 
Otevřené budou také následující vítkovické provozy
 
VÍTKOVICE CYLINDERS a.s.
Komentované prohlídky provozů
Tvořivé dílny pro malé návštěvníky a hrací koutek
Ukázky využití ocelových lahví v praxi
VÍTKOVICE Doprava a.s.
Prohlídky depa
Jízda vítkovickým metrem z Dopravy do Dolních Vítkovic v 8:30, 9:30, 10:30, 11:30 a 12:30, z Dolních Vítkovic zpět v 9:00, 10:00, 11:00, 12:00
Projížďky drezínou 
Prezentace CNG aut
 
VÍTKOVICE MECHANIKA, a.s.
Komentované prohlídky od 8 hod. každých 30 min.
Praktické ukázky obrábění
Hry a soutěže pro děti i dospělé
 
VÍTKOVICE HEAVY MACHINERY, a.s.
Komentované prohlídky provozů v 8:00, 9:00, 10:00, 11:00, 12:00 hod.
 
VÍTKOVICE POWER ENGINEERING a.s./VÍTKOVICE ENVI a.s.
Komentované prohlídky provozů v 8:00, 9:00, 10:00, 11:00, 12:00 hod.
Ukázka zkružování plechů
Vypalování tvarů na pálicím stroji
 
VÍTKOVICE HAMERING a.s.
Prostory rychlokovacího stroje a ukázka kování v 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 hod.
 
VÍTKOVICE GEARWORKS a.s.
Komentované prohlídky od 8 hod. každých 30 min.
 
Personálně vzdělávací centrum
Prostory pro výuku CAD programů
Speciální jazykové učebny 
Ukázka interaktivní tabule a 3D tiskárny
 
VÍTKOVICE IT SOLUTIONS a.s.
Ukázka produktu tabletu řidiče 
Systém otevírání dveří na základě sejmutého otisku prstů
 
VÍTKOVICE TESTING CENTER s.r.o.
Prohlídky laboratoří
Chemické pokusy
 
Hasičský záchranný sbor VÍTKOVICE
Prohlídka hasící techniky
Ukázka hašení vodním dělem
střílení ze vzduchovky na cíl